Čo je to SEO optimalizácia

Vyhľadávače (po anglicky Search Engines) ako Google, Bing, Yahoo a v našich podmienkach aj vyhľadávač Azet, Zoznam, či český Seznam patria k najvyužívanejším internetovým službám. Pre väčšinu internetových stránok predstavujú aj najdôležitejší zdroj návštevníkov.

Význam tohto zdroja návštevnosti webu je o to väčší, že zákazníci používajúci vyhľadávač sú v procese hľadania produktu. Práve informácie na dosiahnutej webstránke dokážu významne ovplyvniť rozhodovací proces zákazníka.

Úlohou SEO (Search engine optimalisation) čiže v preklade Optimalizácia pre vyhľadávače je zabezpečiť čo najvyššie pozície v organických (neplatených) výsledkoch vyhľadávania.

SEO pozostáva najmä z aktivít v 3 oblastiach:

Architektúra
webu

Navigácie, interné prelinkovanie dokumentov, zamedzenie duplicity stránok…

Texty
na webe

Hodnota obsahu z hľadiska používateľa, použitie správnych kľúčových slov, štruktúra obsahu

Spätné
odkazy

Množstvo a kvalita spätných odkazov, smerujúcich na vašu stránku

Ako Vám môže pomôcť SEO optimalizácia na Google?

Kvalitným SEO dávate Google najavo, že máte kvalitný obsah, ktorý je relevantný a unikátny a preto je veľká šanca, že váš web Google uprednostní pred ostatnými a vy sa tak viete vo vyhľadávaní posunúť na vyššie pozície. Niekedy to však bohužiaľ nestačí a pokiaľ je vašim čieľom byť na najvyšších pozíciach, je nutné implementovať stratégiu SEO optimalizácie, ktorá zahŕňa optimalizáciu webu, správne formátovanie nadpisov a používanie kľúčových slov či budovanie spätných odkazov.

SEO vs. SEM – čo je pre vás výhodnejšie?

SEO (Search Engine Optimization) a SEM (Search Engine Marketing) sú dve odlišné taktiky propagácie webu na Google. Kým SEO je dlhodobý proces budovania relevantnosti webstránky s cieľom zvýšiť pozíciu webu v organickom vyhľadávaní pomocou on-page a off-page techník, SEM je platenou formou zobrazovania webu vo vyhľadávaní, napríklad v podobe Google Ads inzercie.

Vždy záleží na konkrétnych požiadavkach klienta, preto nie je jednoduché odpovedať na otázku, čo je pre vás výhodnejšie. Kontaktujte nás, radi Vám možnosti a najvhodnejšiu stratégiu pre vás vysvetlíme.

Koľko stojí SEO optimalizácia

Cena za SEO optimalizáciu je vysoko individuálna vzhľadom na rozsah procesu a vždy sa odvíja od požiadaviek klienta. Kontaktujte nás, radi Vám možnosti a cenové podmienky vysvetlíme.

Prečo Netmarketer ako SEO konzultant

Skúsenosti s online marketingom už od 2001

Certifikát
Google Certified Company

Zladený tím marketérov a grafických dizajnérov

Individuálny prístup ku každému klientovi

Scroll to Top